KODĖL MINTYS YRA TOKIOS SVARBIOS?

„Tas Žodis tapo kūnu ir gyveno tarp mūsų; mes regėjome Jo šlovę…“

Jn 1,14

Galėčiau tik pasidžiaugti, kad knyga, kurią daugelis iš mūsų tikrai matė arba bent jau apie ją girdėjo, yra Biblija. Būtent ten yra užkoduota pagrindinė MENTALINĖS DIETOS (MINČIŲ DIETOS) idėja – jeigu mūsų galvoje gimsta kažkokia mintis, tai iš minties gimsta žodis. Ir turbūt žinote tą pasakymą: ir žodis tapo kūnu (tai yra veiksmu) ir gyveno tarp mūsų.

Taigi, nuo ketinimų ir emocijų, kurios palydi žodžius ir veiksmus, priklauso, ar pasieksite laukiamą tikslą, ar ne. Šiame virsme kaip tik labai padės MENTALINĖ DIETA (MINČIŲ DIETA). Tai yra, jei aš turiu tikslą, tai galiu išmokti sąmoningai pasirinkti: kurios mintys mane artina prie šio tikslo, o kurios – tolina? Kalbu apie tai, ką aš veiksmų pagalba norėčiau/galėčiau pasiekti išoriniame pasaulyje.

Mažai kas atkreipė dėmesį į tai, kad Biblija šioje vietoje turi ir kitą slaptą kodą. Prieš pristatydamas jį dar noriu priminti vieną faktą: turbūt tai nėra paslaptis, jog kiekvienas iš mūsų, ką bedarytume, prieš tai arba jau ir darydami ką nors, kalbamės patys su savimi. Mums kyla daug klausimų ir daug atsakymų. Šiuo momentu yra labai svarbu, kokį gi minčių srautą turime ir kokį dialogą vedame su savimi, ir ką sau atsakome arba ko nepasakome. Tai labai svarbi diskusija, nes ji daro įtaką mūsų veiksmams, o per veiksmus ir rezultatams.

Taigi, kalbant apie Bibliją – kaip mūsų mintys virsta rezultatu? Biblijoje pasakyta, kad yra mintis yra žodis ir jis virsta kūnu. Ir tai ne tik išoriniame pasaulyje. Rezultatas gimsta ir mūsų kūne. Būtent vidinio pokalbio metu mūsų mintys, mūsų vidinis dialogas, mūsų garsiai neištarti žodžiai tiesiogine prasme daro poveikį mūsų kūnui, mūsų organizmui, mūsų savijautai, mūsų sveikatai.

Ir jeigu jūs laikysitės MENTALINĖS DIETOS (MINČIŲ DIETOS), tai tikiu, kad Jums tikrai pasiseks, ir tos sąmoningai nukreiptos mintys, sąmoningai pasirinktos mintys pirmiausia padės jūsų kūnui, jūsų sveikatai: jūs ilgiau būsite jauni, gražūs, sveiki, stiprūs ir gyvensite ilgai, sveikai ir laimingai.

Ši knygos „Mentalinė dieta“ (Minčių dieta) ištrauka man pasirodė dar labiau vertinga šiandieniniame kontekste.

Išmokę stabtelėti ir padėti sau – galėsime padėti ir kitiems.

Linkiu, bent kartą perskaityti. www.MentalineDieta.lt

O gal ir pažiūrėti bei paklausyti.

pagarbiai,

Aurimas Vietrinas