KODĖL „MENTALINĖ DIETA (MINČIŲ DIETA) YPAČ TINKA KARANTINO METU?

Šiomis dienomis pakankamai dažnai skaitome, klausomės, kalbamės, žiūrime, galvojame: COVID-19… Virusas… Karantinas… Pavojinga… Taip kaip buvo nebebus… Bus kitaip… O kaip? Niekas dar nežino kaip… Vyriausybė delsia… Kai kurie verslai bankrutuos… Kurie? Dar neaišku. Ar aš beturėsiu darbą? Kaip bus su kreditu?…Čia turtingųjų sąmokslas… viską sugalvojo B.G. – jis tai numatė, nes jis viską finansuoja… ir t.t. ir t.t.

Ir kaip jaučiamės nuo tokios būsenos: didesnę laiko dalį SĖDĖDAMI namie, vargindami akis prie TV ar kompiuterio, ar mobilaus telefono ekrano; baimę ir nerimą slopindami maistu… Pamirštame pagalvoti apie tai, kokią įtaką mums daro mūsų mintys. Kas vyksta su mūsų sveikata, su imunine sistema? Žinome, kad mažos adrenalino dozės – tai jaunystės eleksyras, tačiau 1,5 mėnesio adrenalino ir kortizolio dozė gali išbalansuoti sveikatą daugeliui. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip subalansuotos MŪSŲ MINTYS, MŪSŲ PROTO MAISTAS, mūsų MENTALINĖ MITYBA. 

Kas nutinka su mūsų organizmu, jei ilgą laiką maitinamės tik vienos rūšies maistu? Kai kažko gauname per daug, o kažko tik labai skurdžiai arba iš viso neturime? Pavyzdžiui tik saldumynai, arba tik mėsa?

Su kuo iš maisto arsenalo galėtumėte palyginti savo mintis apie COVID-19, virusą, karantiną? Su „desertu“? O gal su „ŠIANDIENINIU PRIVALOMU MANDAGUMO PAGRINDINIU PATIEKALU“? O gal galima palyginti su prieskoniais – aštriais, aitriais, rūgščiais, karčiais, sūriais, tačiau būtinais – norimam skoniui ir kvapui suteikti, pastiprinti. Tik jūs patys tai žinote.

Tai tuomet gal jau žinote kokia yra JŪSŲ DABARTINĖ MENTALINĖ MITYBA? Kokie patiekalai dominuoja jūsų MINČIŲ VALGIARAŠTYJE? Koks jūsų kasdieninis MINČIŲ MENIŲ?

Trumpam stabtelėkite ir pagalvokite, kokias knygas, žurnalus skaitote? Kokios yra jūsų dažniausiai lankomos svetainės? Kokios muzikos ar podcast’ų klausote? Kokias TV laidas žiūrite? Kokias įžymybes sekate ar žavitės? Kokios pokalbių temos dominuoja jūsų darbo aplinkoje, jūsų draugų rate, jūsų šeimoje? Žinodami atsakymus į visus šiuos klausimus turėsite susidaryti pilną vaizdą apie savo MENTALINĘ MITYBĄ, o tada nuspręsite, ar maitinate savo protą šlamštu, ar sveiku maistu.

Ir tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo PIRMO ŽINGSNIO. O pirmas žingsnis prasideda nuo pirmos minties, paskatinusios norą veikti.

„Metaline Dieta (Minčių dieta)“ tai knyga apie 12 principų, kurių laikydamiesi išmoksite sąmoningai pasirinkti kiek, kada ir apie ką galvoti. Kokiu turiniu pripildyti savo minčių debesis, norint pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Linkiu lengvo pirmo žingsnio, sąmoningos Minčių Dietos ir džiuginančių rezultatų. 

Išnaudokite karnatino laiką prasmingai. Susikurkite naujus mąstymo įgūdžius. Karantinas baigsis, o įgūdžiai liks.

www.MentalineDieta.lt

pagarbiai,

Aurimas Vietrinas